Vyhledat
  • Lucie Schambergerová

WORKSHOP: Equilibrium - sémě budoucnosti

Aktualizace: zář 24

Babí neboli indiánské léto, kdy sklízím vlastní úrodu a užívám si poslední hřejivé doteky slunce je z energetického hlediska období ideální pro usebrání se – zjemnění se v přítomnosti, napojení na vnitřní inteligenci a zaslechnutí šepotu z úst vnitřních múz, které nám odkrývají naše tužby životního úsilí. Equilibrium vnitřního a vnějšího světa.
Čas bezčasí, které nemá svoji bohyni, neboť sklízím a děkuji za všechny dary přírodě (a sobě). Nejen za plody jablek, hroznů nebo zlatavých lánů cereálií a z nich vycházející hodokvasy, vinobraní a sousedská veselí, ale také za všechny zážitky minulého období. Vše, dobré i to méně dobré, co mě minulý rok i v životě potkalo se snažím brát s nadhledem a beru jako dar potřebný pro můj růst, který přijímám v rámci pozitivního pohledu na sebe. Stačí si připomenout vision questy indiánských kmenů ale i oslavy bohyň Mabon (bohyně středu podzimní sklizně), Mokoš (bohyně podzimní rovnodennosti) a Bambhy (bohyně vděku naší matce Zemi), které jsou ochranitelky tepu Země a vzdávají ji na podzim hold zabalením do krásného pestrobarevného hávu, než se s námi rozloučí na zimu. Reflektuji, že končí horké období pitty (voda a oheň), nyní postřehnutelné jako zážeh v podobě světelné záře ve vodě a s ním jedinečná příležitost chytit druhou mízu. Využít potřebou vláhu z pomalu se prodlužujících nocí vyrovnávající délku všedních dní a pochytat sílu posledních slunečných paprsků, která dává nově zasazeným semínkům možnost ještě letos zakořenit, na přelomu roku zkalibrovat směr a nejpozději na jaře vzklíčit. Nejedu teď na plný koule, ale posiluji agni – vnitřní oheň, který nám pomáhá zažehnout vize a strávit dlouhodobé plány. Dopřát si okusit právě utržené plody plné nejintenzivnější šťávy, posílit imunitu a zeptat se přitom sami sebe: zda to, co tvoříme a čemu se věnujeme nám přináší radost a štěstí?Zatímco novoroční předsevzetí jsou z energetického hlediska nesmysl, jelikož si je dáváme v nejvíc temném období, kdy již jedeme ze zásob a máme nejméně sluneční energie potřebné k realizaci změn. Naopak nyní v období, kdy sklízíme úrodu předchozího roku, ukončujeme projekty a rozhodujeme, jak s plody naší životní práce naložíme, je příhodné se ptát:* Z čeho si vytvoříme zásoby?

* Od čeho se naopak potřebujeme očistit?

* Co nového zasejeme?

* Jaké klíčové myšlenky potřebují prostor?Odpočiň si oslavou, skliď plody svého úsilí a zasej své semínko budoucnosti!Co nás čeká?1) Meditace bohyně Bambhy – srdeční tepem vstoupíme do svého stromu = sebe sama jakožto součásti vděku přírody tady a teď v období babího léta, kdy nalézáme harmonii mezi vnějším a vnitřním světem plném vyrovnanosti a hojnosti.


2) Vyjádření vděčnosti – My List of Grattitude – pomáhá nám zaměřit se primárně na to pozitivní, které není samozřejmé a vyvažuje naši posílenou schopnost zaměřovat pouze na to špatné, tj. překonává srovnávání se, černobílé vidění světa pestrostí podzimu a přispívá k našemu sebevědomí a radosti ze života.


3) Samaya pránájáma – vyrovnávací dechová praxe, která podle starých védských textů slibuje, že pokud se nám podaří vyrovnat vzestupnou vlnu nádechu a sestupnou vlnu výdechu, dostaneme dárek = "present".


4) Zasévání nových semínek – 7 stupňový Consious Goal Setting program – jak se naučit zvědomit své „skutečné záměry“ a následně je zasévat a pěstovat tak, abychom se přitom vyvarovaly našich neviditelných vnitřních škůdců, které nám v jejich pěstování brání.Co se naučíme?Většina lidí se svých novoročních cílů vzdá do poloviny ledna. Je to proto, že si jednak kladou za cíl mnoho změn, a navíc ještě v nešťastnou dobu. Tolik cílů si dáváme ze špatných důvodů. Stanovení nových cílů v nás často živí dočasné nadšení – ne vědomé odhodlání. Během kurzu se naučíš, jak se vyhnout nejčastějším nástrahám, přeorganizovat a upřednostnit své cíle pomocí wellness rámce a vědomě se pustit toho, co ti již neslouží. Budeme společně hledat své vlastní vyšší smysly tak, že si najdeme svá PROČ a definujeme své základní hodnoty. Dozvíš se také, jak učinit každý svůj cíl dostatečně konkrétním, vybudovat síť podpory, prolomit bloky a vypořádat se s pokušením a oběťmi. Nakonec si pomocí strategie vyživené vnitřní silou vypracuješ akční plán, abys mohla přistoupit ke skutečném smyslu a účelu plánu celého usebrání – udržitelné akci.
Na co se dál těšit aneb v online verzi nebude?Očista Yerba Santa, posílení šípkovým čajem, ručně pletené ponožky od babičky k zakoupení a možná i přítomnost posvátné lišky, která upře naši pozornost na to, co my nevidíme.

4 zobrazení

hello@luciescha.com

+420 728 953 736

Mgr. Lucie Schambergerová

 

Psychoterapeutické centrum Exesti

5. patro, zvonek Exesti

Slavíkova 6, 

Praha 130 00

© 2019 by Lucie Schambergerová. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now